فکور

تاريخ ، فلسفه ، ادبيات
سختی ها

همیشه منتظر هستیم چیزهای سخت تموم بشن . بعد وقتی تموم می شن فکر می کنیم راحت شدیم اما بعد می بینیم از اون آدم قبلی چیز زیادی نمونده یه آدم مونده که عادت کرده به سختی . اون سختی شده بخشی از وجودش که بدون اون همیشه احساس کمبود می کنه . اما این که خوبه آدم به سختی عادت کنه یا نه بستگی به خیلی چیزها داره ، که بهترین قاضی خودمون هستیم اگه نخواهیم خودمون رو گول بزنیم . و اگه با خودمون صادق باشیم می بینیم معمولاً این سختی ها باعث قوی تر شدن ما می شن البته اگه اونقدر سخت وشدید نباشن که روحمون رو نابود کنن .

HaMed

۴ Responses to “سختی ها”

 1. میلاد گفت:

  اگر صرفامنظورت خدمته ؛ باهات مخالفم .
  فشار هاو سختی های خدمت ؛ عموما روحی هستند و بعد از یه مدت ؛ مخصوصا اواخر خدمت ؛ بیشتر به نوعی شکنجه روحی تبدیل میشن . تکرار ؛ شکنجست و نه سختی . نمیشه اینطور قلمداد کرد که شکنجه آدم رو قوی می کنه . قوی آدم رو عذاب میده و خاطره تلخ این عذاب ؛ متناسب با اون آدم همیشه تو یادش میمونه و به نظر من تاثیری هم که خواهد گذاشت ؛ یقینا منفیه

  ولی در بقیه مواردی که خود آدم به خاطر رسیدن به هدفی ؛ تن به سختی میده؛ هم ارزشمند تره هم یقینا مفید . چون مطمئناسختی کشیدن هائیکه در راه رسیدن به هدفی باشه که خودت انتخاب کردی ؛ هم توجیه منطقی داره و هم علتی…

  جون مادرت تمتو عوض کن !

  • HaMed گفت:

   حتماً همه باید بفهمند که سرباز هستیم . نه منظور من فقط خدمت نبود ، کلی گفتم .
   بعدشم من نگفتم شکنجه گفتم سختی . و تازه حتی همون شکنجه هم می تونه برای ما مفید و سازنده باشه ، فقط بستگی به آدمش داره و دیدگاه اون آدم . بهترین مثالی هم که می تونم بزنم مرتاض های بودایی هستن که با ریاضت کشیدن به درجهی بالایی از عرفان و انسانیت می رسن که برای ما درکش سخته .
   و البته که فشار ها روحی هستند . همه ی فشار ها و سختی ها روحی هستن حتی سختی های جسمی . چون همه چیز از ذهنمون سرچشمه میگیره .

 2. فرزانه گفت:

  سلام
  حرفای دلت رو خیلی جالب مینویسی
  راستی مرسی که اومدی به وبلاگم
  فعلا بای
  بازم میام

Leave a Reply

فكور در :

آمار

ديدگاههاي اخير

 • بهزاد: با سلام،اقا من وقتی یاد این عربها مخصوصا عراق و عربستانو و ا...
 • دان۶: تاریخ ترکمنها بیش از ۱۰۰۰۰ساله کتیبه اوزون درسلسله ی گوک تور...
 • ترکمن صحرا: یاشاسین تورک وتورکمنلر...
 • محمد: از هر دستی بدی از همون دستم میگیری...
 • HaMed: کار خوبی کردی...